Selin Akray Hakkında

Selin Akray

Adana – Seyhan’da doğdu. Üniversite yaşamına kadar Adana’da bulundu. Üniversiteyi Ankara’da ODTÜ Gıda Mühendisliği’ni kazandıktan sonra, üniversite hayatı ile birlikte Ankara serüveni başladı.

Üniversiteyi bitirdikten sonra, bir süre Gıda Mühendisi ve Ambalaj Geliştirme Mühendisi olarak görev yaptıktan sonra, ikinci çocuğunun doğumundan sonra özel sektöre ara verdi.

Bu dönemde, Kangoojumps ve Aerodans sertifikaları aldı ve bir yıl kadar Kangoojumps eğitmenliği yaptı. Aynı zamanda, yine bu dönemde, Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimini tamamladı.

Sonrasında yazılım sektörüne başladı; 5 yıl kadar çalıştı. Bu dönemde, uzaktan çalışma sırasında 2020 yılında pandemi ile beraber yoga ile tanıştı. Videolardan başladığı yogaya, gönül vererek, yaşam tarzı haline getirdi. 2022 yılında ise Yoga Eğitmenlik eğitimini alarak, Yoga Eğitmeni oldu ve hayatını yoga eğitmeni ve şifa dağıtan bir rehber olarak devam ettirmeye niyet etti ve şu anda hem yüzyüze ve online derslerine devam ediyor hem de YouTube’a Yoga ile ilgili faydalı videolar üretmeye devam ediyor.

Aldığı Eğitimler:

   • 60 Saat Yin Yoga Teachers Training Program
    Bodsphere ‑ Eylül 2023
   • 200 Saat Yoga Teachers Training Program
    Bodsphere ‑ Temmuz 2023
   • Hand Mudra Uygulayıcı
    MGKİMASTER ‑ Mayıs 2023
   • Kundalini Reiki Millenium
    ORB Academy ‑ Mayıs 2023
   • Yoga Trainers Training Course ‑ 280 Saat
    YogaKioo Institute ‑ Şubat 2023
Bilgi Almak İster Misin?